Najpopularniejsze rodzaje diet w 2017 roku

img5

 

W pogoni za zdrowiem i kondycją fizyczną większość ludzi stosuje różnego rodzaju diety. Jedne są bardziej a inne mniej skuteczne. Które z nich cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku?

 

  1. Dieta Dukana

Jest to dieta której założeniem jest spożywanie małej ilości węglowodanów. Podstawą diety są posiłki bogate w białko i ubogie w tłuszcze oraz węglowodany.

  1. Dieta Roślinna

Jak sama nazwa mówi, dieta roślinna to sposób odżywiania opierający się na spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców. Podobnie jak w przypadku diety Dukana, węglowodany i tłuszcze schodzą na dalszy plan.

  1. Dieta Ketogeniczna

Polega na jedzeniu produktów o wysokiej zawartości zdrowych tłuszczów jednocześnie ograniczając spożywanie węglowodanów. Stosując się do zaleceń diety ketogenicznej zrezygnować musimy ze słodyczy oraz alkoholu.

  1. Dieta Rozdzielna

Idea tej diety polega na rozkładaniu posiłków wg. ich rodzaju. Przyjmowanie bowiem dużej ilości węglowodanów w jednym posiłku prowadzić może do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie.

  1. Dieta Taco

Jest to dieta typowo wegańska. Dieta coraz bardziej zyskuje na swojej popularności ostatnimi czasy.

 

Trudno jednoznacznie określić która z wymienionych diet jest najbardziej skuteczna. Każda osoba jest inna dlatego najlepszym wyjściem będzie przetestowanie w/w diet na własnym organizmie.

0